معرفی آزمایشگاه : معرفی آزمایشگاه

مجتمع کوثر ، مرکزی تشخیصی و تحقیقاتی در بخش خصوصی کشور می باشد. این مجتمع شامل آزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلی، مرکز پژوهشی ژنتیک انسانی کوثر (با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و شرکت زیست فناوری کوثر می باشد که کارشناسان جوان و نخبه در آن مشغول به کار هستند. این مرکز دانش بنیان زیر نظر دکتر سیروس زینلی اداره می شود.

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی شامل قسمتهای پذیرش، نمونه گیری، مشاوره ژنتیک، تخلیص، تشخیص قبل از تولد، الکتروفورز، تعیین هویت، کاریوتایپ، تعیین توالی، بیوانفورماتیک، MLPA، QF،GA ،PGD و بخش تحقیقات می باشد.

این آزمایشگاه با بیش از ۲۲ سال سابقه کاری و با در اختیار داشتن بیش از ۸۰ نفر پرسنل کار آزموده و مجرب و دستگاه های پیشرفته و مدرن و تجهیزات متعدد به عنوان بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه ژنتیک پزشکی کشور مشهور شده است.این آزمایشگاه در کنار مرکز پژوهشی ژنتیک انسانی کوثر (خصوصی), یک مجموعه کم نظیر و کارآمد,مبتنی بر فناوریهای برتر را برای ارائه بهترین و دقیق ترین خدمات تشخیص ژنتیکی برای مراجعین عزیز و جامعه پزشکی فراهم آورده است.

این آزمایشگاه با بهره گیری از روشهای تشخیصی گوناگون مانند DNA Sequencing  (تعیین توالی) , STR based linkage analysis  , Fragment analysis , QF-PCR , MLPA و ... و نیز تعیین هویت مولکولی و دیگر انواع روشهای تشخیص مولکولی اطمینان خاطر از صحت نتایج را برای خانواده های عزیز, برنامه ریزان بهداشتی کشور و پزشکان ارجمند به ارمغان آورده است.

دقت و سرعت در تشخیص,رعایت اصل پاسخگویی یا مشتری مداری,رعایت بالاترین استانداردهای تشخیصی از شاخصه های این مرکز می باشد.وجود کمترین خطا در مقابل بیشترین تشخیص, انجام بیشترین تشخیص ناقلین یا قبل از تولد برای بیماری هایی مانند تالاسمی-بتا,تالاسمی-آلفا,سیکل سل,هموفیلی A  و B و دیگر بیماری های خونریزی دهنده ارثی , PKU  و چند بیماری دیگر در کشور ما را به آینده روشنتر امیدوار می کند.شهرت این آزمایشگاه در بین پزشکان محترم و مراکز بهداشت سراسر کشور,بیشتر به خاطر دقت و اطمینان از جوابهای صادره از این آزمایشگاه می باشد ولی ما در کنار آن رعایت حقوق مراجعین و احترام به آنها را یک اصل می دانیم.

این مرکز در کنار ارائه خدمات آزمایشگاهی، در زمینه پژوهشی نیز همواره فعال بوده و گزارش این فعالیتها در مجلات معتبر علمی و نیز کنگره های مختلف ارائه گردیده است. لیست مقالات چاپ شده حاصل از پژوهشهای این مرکز را از اینجا می توانید دانلود کنید.
 

پروانه مسئول فنی آزمایشگاه
پروانه تغییر محل آزمایشگاه