برای بیماران
افرادی که تالاسمی ماژور یا اینترمدیا می باشند که واجد هر دو جهش معیوب در ژن بتا تالاسمی می باشند، می توانند ازدواج کنند و فرزندان سالم داشته باشند به شرطی که همسر آنها از نظر بتا تالاسمی کاملا سالم باشد و ناقل بتاتالاسمی نباشند.
در برخی موارد افراد تالاسمی ماژور یا اینترمدیا قصد ازدواج با افراد مینور (ناقل) ژن بتا تالاسمی دارند که ازدواج آنها بلامانع است ولی در هر بارداری ریسک پنجاه درصد ابتلای جنین به تالاسمی ماژور وجود دارد و پنجاه درصد فرزندان سالم و ناقل بتا تالاسمی می باشند.
تشخیص پیش از تولد و بررسی جنین از نظر تالاسمی در هر بارداری این ازدواج الزامی است.
امکان پی جی دی نیز برای این افراد در این مرکز امکان پذیر است.

 
به کمبود هورمون تیروکسین در بدن نوزاد به هر علتی ، بیماری کم کاری تیروئید نوزادان یا هیپوتیروئیدی می گویند.
این بیماری در بدو تولد معمولا علامت مشخصی ندارد و بهترین روش شناسایی بیماران انجام غربالگری نوزادان است. اهمیت این بیماری در این است که اگر بیماری تشخیص داده نشود یا درمان دیر شروع شود یا کنترل بیماری مناسب نباشد بیمار به عقب ماندگی ذهنی دچار می شود.
کم کاری نوزادان می تواند به صورت گذرا یا دائمی باشد در انواع گذرا بیمار تا مدتی دو هفته تا چند سال دارو استفاده می کند و بعد از آن با شروع به کار تیروئید و تولید مقدار کافی هورمونهای تیروئیدی درمان قطع شده و دیگر نیاز به مصرف قرص لووتیروکسین ندارند ولی در نوع دائمی بیمار تا پایان عمر باید قرص مصرف کند.در حال حاضر برای تمامی نوزادان در روز سوم تا پنجم بعد از تولد غربالگری نوزادان از نظر تیروئید انجام می شود.که با گرفتن میزان خون کمی از پاشنه نوزاد انجام میشود و خطری برای نوزاد ندارد.
در بروز بیماری های روحی و روانی مانند اسکیزوفرنی ، افسردگی و اختلالات دو قطبی و اختلالات بیماری وسواس و اضطرابی ، علاوه بر عوامل ژنتیکی ، عوامل محیطی بسیار مهم می باشند.
به عنوان مثال در مطالعات صورت گرفته در بیماری اسکیزوفرنی در صورتی که یکی از دوقلوهای همسان مبتلا به اسکیزوفرنی باشد، خطر ابتلای دوقلوی همسان دیگر چهل و هشت الی پنجاه درصد می باشد.
لذا این مسئله نشان می دهد که عاملی بیش از ژنتیک در اسکیزوفرنی نقش دارد. امروزه در بروز اسکیزوفرنی بیش از ده ژن مرتبط و در ارتباط با بیماری های دوقطبی (مانیک-اپرسیو) چندین ژن شناخته شده است. 
از جمله عوامل محیطی که احتمال خطر اسکیزوفرنی و یا دیگر بیماری های روحی و روانی را افزایش می دهد می توان به قرار گرفتن در معرض سرب و آلودگی هوا در بارداری ، تجربه استرسهای شدید ، استفاده از مواد مخدر در نوجوانی و اعتیاد به الکل ، اضطراب های دوران کودکی و مشکلات خانوادگی اشاره کرد.

کیفیت جنین : مهم ترین عامل IVF ناموفق ، کیفیت نامناسب جنین می باشد که منجر به لانه گزینی ناموفق می شود.
کیفیت تخمک : کیفیت تخمک تاثیر بسزایی در کیفیت جنین دارد و تخمک های زنان جوان تر معمولا کیفیت بهتری دارند.
کیفیت اسپرم : هر چه تعداد و حرکت اسپرم ها بیشتر باشد احتمال موفقیت آی وی اف بیشتر باشد.
ناهنجاری کروموزومی : در برخی موارد جنین های انتقال داده شده واجد ناهنجاری های کروموزومی می باشند و منجر به سقط می شود.
اختلالات مربوط به لانه گزینی نظیر پولیپ آندومتر یا فیبروم رحمی ، اندومتریوز
عوامل دیگر مانند تنبلی تخمدان ، مصرف سیگار ، افزایش وزن
سن بالای مادر : با افزایش سن زنان از کیفیت تخمک کاسته شده است و ریسک شکست آی وی اف افزایش می یابند.

 
علائم سندرم پیش از قاعدگی از بروز می کند و در برخی موارد پس از قاعدگی یا هفتاد و دو ساعت پس از قاعدگی از بین می رود و طبق نظر محققین این امر به علت تغییر سطح هورمونهای جنسی در قاعدگی می باشد. تغییر سطح هورمونها باعث تغییرات خلق و خو و اضطراب و تحریک پذیری می شود.
علائم PMS شامل نفخ شکم و درد شکم و درد پستان ، آکنه ، یبوست و اسهال ، سر درد ، حساسیت به نور یا صدا ، غمگینی و پرخاشگری ، افسردگی و اضطراب ، تغییر الگوی خواب می باشند.
شناخت و آگاهی زوجین از این اختلال زنانه می تواند بسیاری از مشکلات زناشویی یا خانوادگی را برطرف نموده و به کنترل علائم آزار دهنده کمک کند.
متاسفانه عدم شناخت و آگاهی مردان از این موضوع باعث اختلافات شدید خانوادگی می شود. در حالی که با صبر و گذشت در این زمان حساس بسیاری از مشکلات را حل می کند. لازم به ذکر است که این علائم خوشبختانه مقطعی و زودگذر است و در اکثر موارد در عرض دو تا سه روز بهبود می یابد. نوشیدن مایعات فراوان و استفاده از مسکن ها جهت کنترل دردهای شکمی و سر دردها و توجه ویژه به مراقبت از زنان در این دوره بسیار کمک کننده می باشد.