برای بیماران : سرطان پستان ، رحم و تخمدان
سرطان تخمدان تا زمانی‌ که به لگن خاصره و شکم گسترش نیابد، شناسایی نمی‌شود. درمان سرطان تخمدان در این مرحله دشوارتر است و اغلب سرطان تخمدان در این مرحله باعث مرگ می‌شود. احتمال درمان موفقیت‌آمیز سرطان تخمدان در مراحل اولیه که سرطان محدود به تخمدان است، بیشتر است. معمولا از جراحی و شیمی‌درمانی برای درمان سرطان تخمدان استفاده می‌شود.چهار علامتی که در زنان مبتلا به سرطان تخمدان شایع ‌تر هستند، ‌عبارتند از: نفخ معده و افزایش اندازه شکم؛ درد شکمی یا لگنی؛ اشکال در غذا خوردن و احساس سیری زودرس و تکرر و فوریت ادرار.
بر اساس این رهنمود هر زنی که یک یا تعداد بیشتری از این علایم را تقریبا هر روز برای چند هفته تجربه می ‌کند باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کند تا مورد معاینه لگنی قرار گیرد. اگر معاینه لگنی فرد مشکوک بود، معمولا به دنبال آن از یک روش غیرتهاجمی تشخیصی، سونوگرافی از راه واژن و احتمالا اندازه ‌گیری خونی یک شاخص سرطان به نام CA-125 استفاده می‌ شود.
تنها راه تشخیص قطعی سرطان تخمدان در حین جراحی است که بهتر است به وسیله متخصص زنانی که در زمینه سرطان تخمدان تجربه دارد، انجام شود.
یافته های اخیر دانشمندان نشان می‌دهد، جهش ژن BRCA در خانم ها نه تنها در ارتباط با سرطان‌های سینه و تخمدان می‌باشد، بلکه خطر ابتلا به نوع خطرناکی از سرطان رحم را نیز افزایش می‌دهد.
ژن های BRCA1 و BRCA2 گاهی با نام ژن های سرطان سینه نیز شناخته می‌شوند زیرا برای زنان دارای این آلل ها خطر بسیار بالاتری در ابتلا به سرطان سینه و یا تخمدان وجود دارد.
سرطان رحم چهارمین و شایعترین سرطان در زنان است. این سرطان معمولاً افراد بالای ۵۵ سال را تحت تاثیر قرار می دهد. سرطان رحم معمولاً با معاینه لگن، تست پاپ، سونوگرافی و بیوپسی تشخیص داده می شود
شایعترین نوع سرطان رحم سرطان آندومتر است. این جایی است که سرطان در ناحیه داخلی رحم به نام آندومتر ظاهر می شود. نوع دیگر سرطان رحم به نام سارکوم رحم بسیار کم است. یکی دیگر از انواع سرطان رحم، نوعی کارسینو سارکومای رحمی است که دارای ویژگی سرطان آندومتر و سارکوم رحمی است. بنابراین واژه سرطان رحم اغلب به عنوان جایگزین با سرطان آندومتر استفاده می شود. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که سرطان آندومتر تنها نوع سرطان رحم نیست.
امکان بررسی تمام ژنهای شناخته شده سرطانهای فوق با روش NGS در این مرکز وجود دارد.