اخبار پایگاه
بخش کرونای آزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلی آماده ارائه خدمات تشخیص تست پی سی آر کرونا در سریع ترین زمان ممکن به مسافران اربعین میباشد . این تست با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و نتیجه‌ی آن در کمتر از ۸ ساعت کاری به دست شما خواهد رسید.لازم به ذکر است نمونه گیری در منزل و محل کار نیز امکانپذیر است .
 
هدف پزشکی فرد محور طراحی استراتژی های پیشگیرانه و مراقبت پزشکی با در نظر گرفتن شرایط تنوع محیط ، سبک زندگی و ژنتیک و بررسی مولکولی فرد می باشد.
امروزه از بررسی های ژنتیکی فرد محور در اقدامات پیشگیرانه و درمان در سرطانهای مختلف نظیر سرطان روده و سرطان پستان و در درمان بیماری های قلبی و عروقی و درمانهای ناباروری و سلامت باروری و ... می توان استفاده کرد.
امروزه دارو درمانی شخصی یا فرد محور یکی از اهداف مهم می باشد که در حقیقت پس از بررسی کامل ژنتیکی و مولکولی افراد می توان مشخص کرد که بهترین داروی ممکن برای آن فرد چیست و پروسه درمان بیماری را به درستی مدیریت کرد و در صورت حساسیت افراد به یک داروی خاص حتی می توان میزان دوز حساسیت زای دارو را تشخیص داد و سپس دوز مصرفی داروی خاص را در فرد مشخص کرد . امروزه در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا ایجاد بانک های اطلاعاتی بیولوژیک افراد در حال توسعه می باشد و در آینده ای نه چندان دور با افزایش اطلاعات بیولوژیک افراد یک کشور ، تولید داروهای موثر فرد محور مورد توجه ویژه  قرار خواهد گرفت.

 
این قارچ همه جا به ویژه در محیط روی خاک ، گیاهان و میوه های در حال فساد دیده می شود و در صورت ایمنی سالم فرد مشکلیایجاد نمی شود.
با توجه به شیوع عفونت قارچی موکورمایکوزیس در بین بیماران مبتلا به کرونا که علت آن مصرف داروهای سرکوب کننده ایمنی از جمله کورتون و هم چنین عدم کنترل مشکلات متابولیک به خصوص قند خون در این بیماران می باشد. راه انتقال این بیماری از طریق هوا ، تنفس می باشد و بیماری مسری نمی باشد. جهت پیشگیری از بروز این بیماری توصیه می شود که بیماران مبتلا به کرونا از استفاده از داروی کورتون بدون تجویز پزشک حتما ممانعت نمایند. بیماران کرونا در صورت بروز علائم زیر باید سریعا به پزشک مراجعه نمایند تا اقدامات لازم سریعا صورت گیرد. 
ترشحات سیاه رنگ بینی
ورم صورت 
دندان درد یا سینوس 
سر دردهای مقاوم 
کاهش بینایی و بیرون زدگی چشم
فلج صورت

در صورت علائم فوق در بیماران مبتلا به کرونا بلافاصله به صورت اورژانسی باید اقدامات درمانی صورت گیرد تا از پیشرفت بیماری قارچ سیاه جلوگیری شود.

 
این روزها همه جا سخن از واریانت لامبدای ویروس کروناست. سویه لامبدا توسط WHO یک واریانت مورد توجه ارزیابی شده است. در این واریانت دو جهش T۷۶I ، G۷SV وجود دارد و چندین جهش دیگر در این سویه احتمال فرار از ایمنی و قدرت مقاومت بیشتر ویروس در مقابل ضد ویروس ها را به این واریانت می دهد.
این واریانت متاسفانه سرایت پذیری بالاتری نسبت به دلتا دارد. محققان دانشکده پزشکی نیویورک تحقیق بر روی اثر واکسن های mRNA رایج بر سویه لامبدا انجام دادند و دریافتند واکسن های مدرنا و فایزر قدرت خنثی کنندگی واریانت لامبدا را دارند.
بر اساس گفته متخصصان لامبدا جوانان را بیشتر از قبل درگیر می‌کند، کارشناسان اعلام کرده‌اند تاکنون گزارش موثقی در خصوص ورود ویروس لامبدا به کشور نداشتیم
بروز سویه های جدید کرونا ویروس اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر پوشیدن ماسک رعایت فاصله یک و نیم تا دو متر و شستن دست ها با الکل حتی در افراد واکسینه شده را بیش از پیش مشخص می کند.
به گفته متخصصان، کمبود دریافت مواد غذایی و کمبود ویتامین‌هایی مانند ویتامین C و A و D و تضعیف سیستم ایمنی بدن احتمال ابتلا به بیماری‌ها را افزایش می‌دهد؛ بنابراین مصرف روزانه منابع غذایی دارای ویتامین C مانند سبزی و سالاد همراه با غذا می‌تواند مقاومت بدن را در مقابل انواع بیماری‌ها از جمله کرونا افزایش دهد.
همچنین میوه‌هایی مانند پرتقال، نارنگی، لیموشیرین، کیوی و سبزی‌هایی مانند انواع کلم، گل‌کلم، شلغم، فلفل سبز، فلفل دلمه‌ای، جعفری، پیازچه، شاهی، گوجه‌فرنگی از منابع غذایی دارای ویتامین C محسوب می‌شوند. هویج، کدو حلوایی و سبزی‌های سبز تیره مانند اسفناج، برگ‌چغندر و برگ‌های تیره رنگ کاهو نیز از منابع خوب ویتامین A هستند؛ بنابراین اگر مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، باعث می‌شود تا ابتلای یکی از اعضا، همه افراد خانواده را درگیر کند، افراد تا قبل از انجام واکسیناسیون در هنگام خروج از منزل و حضور در مراکز شلوغ باید از ماسک استفاده کنند و به هیچ ‌وجه شستن دست‌ها با آب و صابون را فراموش نکنند. مردم باید از برگزاری دورهمی‌های خانوادگی بپرهیزند تا زنجیره انتقال بیماری کرونا قطع شود.

 
عوارض خفیف: تب، لرز، بدن درد، بی حالی، کوفتگی، خستگی و سردرد هستند که یک تا سه روز بهبود می‌یابند. در این صورت علاوه بر نوشیدن مایعات از مسکن و تب‌بر استفاده و استراحت کنید.
عوارض متوسط: عوارضی هستند که بیش از سه روز طول کشیده‌اند یا فرد دارای تب بالای ۳۸.۵ درجه و التهاب مفاصل است.
در این صورت باید به پزشک مراکز جامع خدمات جامع سلامت مراجعه کنید.
عوارض شدید: در صورت مشاهده عوارضی مانند علائم واکنش‌های شدید حساسیتی، تشنج، علائم مشکوک و  کم شدن سطح هوشیاری، فورا به بیمارستان مراجعه کنید.